Текст статті - PDF

УДК 7.067

DOI: https://doi.org/10.17721/UCS.2018.2(3).14

А. М. Тормахова, канд. філос. наук, асист.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка,

вул. Володимирська, 60, м. Київ, 01033, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЙ ЗВУКОЗАПИСУ НА СТВОРЕННЯ ТА ТРАНСЛЯЦІЮ МУЗИЧНОГО ТВОРУ

У статті аналізується вплив еволюції технологій на продукування та тиражування художніх творів. Наявною є трансформація музичної творчості, яка відбувається внаслідок можливостей, що виникають завдяки розвитку технологій звукозапису, обробки та відтворення музичного звуку. Процеси виконання музичного твору та власне його створення зазнають більшої імпровізаційності.  Live  looping дає можливість записувати та відтворювати закільцьовані аудіосемпли у реальному часі за допомогою спеціальних пристроїв або програмного забезпечення. Можливість створювати звукові доріжки та використовувати їх в реальному часі може стосуватися і концертної діяльності провідних та відомих музикантів, записів в професійних студіях виконавців різного жанрового та стильового спрямування, проте найбільш доцільною та впливовою вона є при створенні композицій в "аматорських" домашніх умовах. Ця доцільність зумовлена тим спектром практичного застосування власного голосу, яка є неможливою без пристроїв, обладнаних цією технологією.

Ключові слова: звукозапис, голос, live looping, слухач, виконавець, технології.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Адорно  Т. Философия  новой  музыки  /  Т. Адорно.  ‒  М.:  Логос, 2001. ‒ 352 с.

2. Grob M. Growth due to limitations / M. Grob [Електронний ресурс]. – 2009. – Режим доступу: http://www.livelooping.org/history_concepts/theory/growth-along- the-limitations-of-the-tools/.

3. Live  Looping  [Електронний  ресурс].  –  2017.  –  Режим  доступу:http://clubber.by/publ/music_style/live_looping/2-1-0-181.

Тормахова А.М., 2018